Hvid Tavshed
Добре дошъл, драги ми гостенино! Може да си мислиш, че това е поредният форум, който се придържа съвсем към поредицата за Хари Потър. Е, тогава си в голяма грешка. "Hvid Tavshed" е датско училище за магии и вълшебства и с удоволствие ще приеме още един ученик! =]

Join the forum, it's quick and easy

Hvid Tavshed
Добре дошъл, драги ми гостенино! Може да си мислиш, че това е поредният форум, който се придържа съвсем към поредицата за Хари Потър. Е, тогава си в голяма грешка. "Hvid Tavshed" е датско училище за магии и вълшебства и с удоволствие ще приеме още един ученик! =]
Hvid Tavshed
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Вечната Роузи"

3 posters

Go down

"Вечната Роузи" Empty "Вечната Роузи"

Писане by Dayanna Andrews Пет Сеп 10, 2010 6:39 pm

Така се наричаше кръчмата, която се намираше в центъра на градчето и в която ходеха всички местни за по бирен шейк или нещо за хапване. Цялата бе от дърво, и отвътре, и отвън. Висяща, вече ръждясала и с полуизтрити букви табелка над масивната дървена врата показваше на туристите как се казва кръчмата. Вътре масите бяха нагъчкани като в чешка бирария, но това не интересуваше никого. Всяка вечер, когато мъжките индивиди се събираха на мъжка вечер, тук замирисваше на тютюн, алкохол и малко на пот. Но това не бе проблем нито за присъстващите, нито за съдържателката, Роузи. Тя бе доста пълничка, с детски порозовели бузки, винаги с много грим и с хваната на небрежен кок гъста, кестенява коса. Винаги се обличаше странно, държеше се странно, говореше странно. Никой не знаеше откъде е, нито каква е, но всички я обичаха. Тя бе създала тази кръчма още преди десет години и тя все още съществуваше, без да има намерение скоро да бъде затваряна или пък да си сменя собственичката.
Dayanna Andrews
Dayanna Andrews
Админ, Директор, ръководител на Джорд, Вълшебство, ГЗМС
Админ, Директор, ръководител на Джорд, Вълшебство, ГЗМС

Female Virgo Брой мнения : 121
Рожденна дата : 18.09.1995
Присъединил/а се на : 23.08.2010
Възраст : 28
Местожителство : Пълзейки след една калинка, надявайки се да ми пораснат крила и да отлетя далеч-далеч...
Работа/Хобита : рисуване, химия, четене, животни, коли, РП-та
Хумор : Смъртта е лесна, спокойна... Животът е труден.

Герой
Име на героя: Henrietta Dayanna Merry-Ann Stewart (Andrews)
Години на героя: 24 години

http://house-of-the-night.forumotion.com/

Върнете се в началото Go down

"Вечната Роузи" Empty Re: "Вечната Роузи"

Писане by Роуз Виатомс Чет Сеп 30, 2010 4:17 am

Отворих предпазливо вратата, която се отвори със скърцане. Не знаех какво да очаквам. Все пак Дания не беше кой знае колко далече от Финландия, а в родния ми град познавах кръчмите достатъчно добре. Може би тук традициите бяха сходни...
Не, определено не. Ъгх. Това беше гадно. Да, вярно, че и в Терво всички постоянно се наливаха, но там някак си... във всичко това имаше нещо впечатляващо. Е, може би така ми се струваше, защото бях отраснала там. А тук...
С мисълта, че нямам друг избор, и една примиренческа въздишка, аз влязох в заведението. Вратата се затвори със скърцане зад мен.
Роуз Виатомс
Роуз Виатомс
Админ, Първи курс
Админ, Първи курс

Female Gemini Брой мнения : 6
Рожденна дата : 10.06.1996
Присъединил/а се на : 06.09.2010
Възраст : 27
Местожителство : Somewhere between the vikings you might find me ...
Хумор : Погледни в очите ми. Усещаш ли нещо? Хубаво... защото това е последното нещо, което ще почувстваш...

Герой
Име на героя: Вероника-Роузмари Куолема Виатомс
Години на героя: 14 години

Върнете се в началото Go down

"Вечната Роузи" Empty Re: "Вечната Роузи"

Писане by Клеър Виатомс Чет Сеп 30, 2010 4:30 am

Реших да се разходя из града и да разгледам магазините. точно по тази причина бях с нови дънки и току-що купено потниче. Но навън бе твърде студено, за да ходя само по потник, затова бях с това върху него. Виждаха се само презрамките и малка част от картинката. Ботушите ми не бяха нови, но ги обичах, защото ми бяха най-удобни.
Вървях по улицата и накрая стигнах до тази кръчма. Не ми вдъхваше особено доверие, но исках да си почина. Трябваше да призная, че и аз имам нужда от това понякога. Мястото не ми се стори много обнадеждаващо и самата миризма не помогна особено да се разубедя. Отворих скърцащата врата и предпазливо влязох вътре като се оглеждах на всички посоки. Като за начало не видях никого, но после усетих, че някой ме наблюдава. Обърнах се и срещу мен седеше...
Клеър Виатомс
Клеър Виатомс
Първи курс
Първи курс

Female Gemini Брой мнения : 5
Рожденна дата : 18.06.1996
Присъединил/а се на : 06.09.2010
Възраст : 27

Герой
Име на героя: Клеър-Оушън Виатомс
Години на героя: 14 години

Върнете се в началото Go down

"Вечната Роузи" Empty Re: "Вечната Роузи"

Писане by Роуз Виатомс Чет Сеп 30, 2010 4:40 am

- Здрасти. - поздравих я равнодушно. Носех напълно обичаен за мен тоалет, върху тънката си риза бях наметнала едно незакопчано дънково яке, небрежно преметнато през раменете ми. Прегърнах я леко нескопосано и се тръснах на стола си, премятайки крак върху крак. Хрумна ми да се завлека до бара и да си поръчам нещо, но реших, че все пак не е нужно още с постъпването си в това училище да започвам със стария си живот.
Неее, точно това щях да направя. Изправих се и с котешка походка се приближих до барплота. Разплатих се с няколко банкноти от неизвестно колко евро и погледнах бармана очаквателно, сочейки с поглед към желаната напитка.
- Това не е тукашна валута. - каза той убедено.
- О, нима не работите с евро?! - заядох се. Знаех за какво говори - не си бях направила труда да отида до някое обменно бюро и да сменя финландските банкноти с датски. Но едва ли беше чак такъв проблем. Когато си получих желаната напитка, се отпуснах блажено обратно на масата, като се обърнах към сестра си:
- Сядай. - подканих я с лека усмивка, надявайки се да не ми чете конско заради алкохола...
Роуз Виатомс
Роуз Виатомс
Админ, Първи курс
Админ, Първи курс

Female Gemini Брой мнения : 6
Рожденна дата : 10.06.1996
Присъединил/а се на : 06.09.2010
Възраст : 27
Местожителство : Somewhere between the vikings you might find me ...
Хумор : Погледни в очите ми. Усещаш ли нещо? Хубаво... защото това е последното нещо, което ще почувстваш...

Герой
Име на героя: Вероника-Роузмари Куолема Виатомс
Години на героя: 14 години

Върнете се в началото Go down

"Вечната Роузи" Empty Re: "Вечната Роузи"

Писане by Клеър Виатомс Чет Сеп 30, 2010 7:04 pm

- Здравей.- поздравих я, като и се усмихнах. Измерих я с един поглед и я погледнах обвинително.
- От вътрешното си "чи" ли се топлиш? Не ти ли е студено?-разсмях се. Всъщност като се замисля, можеше и точно това да прави. тя винаги ме изненадваше с някоя щура идея. Седнах на стола и започнах да барабаня с пръсти по масата. Сестра ми пиеше алкохолно питие, но се отказах от лекцията. Дори и да се напиеше, аз поне щях да съм трезвена и да я прибера жива и здрава. Погледнах към бара- там имаше само алкохол. Е добре. Щях да остана без питие...Но в този миг се появи сервитьорка. Честно казано изобщо не я бях видяла да идва и когато ме попита искам ли нещо за пиене, подскочих. След секунда-две се успокоих и се обърнах към нея.
- Ъм...имате ли енергийни напитки или кола?- попитах и тя кимна. Обърна се и пое към бара. Отново върнах поглед на Роуз.
- Е...какво те води тук в този късен час?- реших да внеса малко развлечения в разговора ни, като се правя на поетеса. Тя се разсмя на жестикулирането ми и дори ми се стори, че поне за мег не бе толкова отегчена от всичко....
Клеър Виатомс
Клеър Виатомс
Първи курс
Първи курс

Female Gemini Брой мнения : 5
Рожденна дата : 18.06.1996
Присъединил/а се на : 06.09.2010
Възраст : 27

Герой
Име на героя: Клеър-Оушън Виатомс
Години на героя: 14 години

Върнете се в началото Go down

"Вечната Роузи" Empty Re: "Вечната Роузи"

Писане by Роуз Виатомс Чет Сеп 30, 2010 8:29 pm

Разхилих се и отпих от питието си. След малко сервитьорката се върна с поръчката на Клеър и каза нещо на непознат език. Явно питаше дали искаме още нещо. Кимнах и тя остави пред мен менюто.
- Знаеш ли, отказвам се от алкохола. - обявих на сестра си. - Не за постоянно де, просто сега ми се пие кола. А и съм гладна... - в този миг млъкнах, вгледана в менюто. Честно, какво очаквах да видя? Родния си език? Вярно, че бяха близо от географска гледна точка, но все пак...
- Хмм... - промълвих замислено. Тези йероглифи не ми говореха абсолютно нищо. В училище учех шведски и английски, а от избирателните се бях захванала с руски. Тоест, можех приблизително да се оправя на четири езика общо. Но тук нямаше нито един от тях. Явно за пребиваването ми тук от мен се изискваше да науча датски. Оптимисти.
За щастие някоя състрадателна душа беше добавила английска част в менюто. Слава богу, гладната смърт се отлагаше. Поръчах си на някакъв първобитен руски - оказа се, че служителката го говори - пържени картофки и сандвич. Реших да отговоря на сестра си и заговорих със същия префърцунен тон:
- Душата ми търси покой в мрака на нощта... - сведох ресници като девица от петнайсти век, безуспешно опитвайки се да не се разсмея с глас...
Роуз Виатомс
Роуз Виатомс
Админ, Първи курс
Админ, Първи курс

Female Gemini Брой мнения : 6
Рожденна дата : 10.06.1996
Присъединил/а се на : 06.09.2010
Възраст : 27
Местожителство : Somewhere between the vikings you might find me ...
Хумор : Погледни в очите ми. Усещаш ли нещо? Хубаво... защото това е последното нещо, което ще почувстваш...

Герой
Име на героя: Вероника-Роузмари Куолема Виатомс
Години на героя: 14 години

Върнете се в началото Go down

"Вечната Роузи" Empty Re: "Вечната Роузи"

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите